Rendőrségi közlemény

Amikor gyümölcse van a munkának…Csinálja úgy, mint Teri néni!

 

2016. április 26-án, Gyálon, csörgött Teréz néni telefonja, és egy férfihang jelentkezett. Elmondta, hogy ő az ELMŰ alkalmazottja és ma jönne villanyórát leolvasni, és a tavalyi évben túlfizetett 11.400 ft-ot is kifizetné az elektromos művek nevében. Minden ment volna tovább, ha Teréz néninek nem jutott volna eszébe, amit a nyugdíjas találkozón hallott a Dabasi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadójától. Bata Ambrus r. őrnagy több előadáson felhívta a figyelmüket arra, hogy a bűnözők milyen trükkökkel próbálnak pénzt kicsikarni az idős emberektől. Ezért Teréz néni azonnal telefonált a Gyáli Rendőrőrsre. Gyorsan megérkezett a csaló férfi, a telefonjával fényképezést mímelt, ám az arcára fagyott a negédes mosoly, amikor meglátta, hogy a kapu előtt lefékez a rendőrjárőr. A férfi menekülni akart a szobán keresztül, ám Teréz néni gondos előrelátásának köszönhetően, az ajtó be volt zárva. Így csak egy rövid szitokra volt elegendő ideje, máris kattant a bilincs a csuklóján.

 

A rendelkezésünkre álló információk alapján, ha Teri néni nem lett volna szemfüles, az alábbiak történtek volna: a magát ELMŰ munkatársnak kiadó férfi egy 20.000 Ft-os bankjegyet adott volna át Teri néninek a 11.400 Ft-os „túlfizetés” kifizetése gyanánt. Amíg Teri néni a 8.600 Ft visszajárót keresi, a férfi kifigyeli, hogy hol van a pénze, majd telefonon szól a társának, hogy jöhet Teri néni ingatlanához csengetni. Társa csenget, Teri néni kimegy, ami idő alatt a kifigyelt helyről a férfi a pénzt eltulajdonítja.

 

Ahhoz, hogy ez ne történjen meg Önnel sem, a Dabasi Rendőrkapitányság az ügy kapcsán ezúton is felhívja a Tisztelt Lakosság figyelmét, hogy a szolgáltatóktól általánosságban minimum két munkatárs érkezik, a szolgáltatónak megfelelő ruhában, a szolgáltató (pl.: ELMŰ) feliratával ellátott gépkocsival.

Amennyiben valaki egyedül, gépjármű nélkül érkezik az Önök ingatlanához – Teri néni esetéhez hasonlóan – és oda be akar menni ügyintézésre hivatkozva, mielőtt beengedik az ingatlanra, minden esetben tegyék fel neki az alábbi kérdéseket és győződjenek meg az alábbiakról :

-honnan és miért, kinek/melyik cégnek a megbízásából jött?

-kérjék meg, hogy igazolja magát, hogy melyik szolgáltatóhoz tartozik!

-telefonon hívják fel a szolgáltatót, hogy valóban küldtek-e munkatársat az Önök lakcímére!

Abban az esetben, ha nem tudnak meggyőzödni arról, hogy valóban munkavégzés céljából érkezett az illető, semmilyen esetben ne nyissák ki neki a kaput és ne engedjék be az ingatlanra, ezzel egyidejűleg hívják a 112-es segélyhívószámot!

 

Tisztelettel:

Dabasi Rendőrkapitányság

Bűnügyi Osztály

« vissza